دانستنی های پزشکی - آرشیو 1401/1

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 962
» بازديد ديروز : 179
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1140
» بازديد سال : 961
» بازديد کل : 1260
» اعضا : 0
» مطالب : 19

بیماری‌های رایج ناحیه تناسلی مردان


تاریخ انتشار پست : 1401/1/29 بازدید : 13

آلت تناسلی اصلی‌ترین اندام تناسلی مردانه است که علاوه بر اندام جنسی، بخشی از سیستم دستگاه ادراری مردانه را تشکیل می‌دهد. این عضو برخلاف تصور بسیاری از افراد ماهیچه نیست و یک بافت اسفنجی دارد که هنگام نعوظ با خون پر می‌شود. آلت تناسلی در مردان حاوی مجرای ادرار است که نه تنها اسپرم را به خارج از بدن حمل می‌کند، بلکه ادرار را از مثانه نیز هدایت می‌کند.

بیماری‌های مختلفی برای ناحیه تناسلی مردان وجود دارد که شامل عفونت‌های مقاربتی و پوستی است که در ادامه با برخی از رایج‌ترین آن‌ها آشنا خواهید شد:

نکات کلیدیبیشتر بیماری‌های اندام تناسلی مردان، بیماری‌های التهابی پوستی شایع هستند.بسیاری از بیماران مرد ترس اساسی از یک عفونت مقاربتی (STI) یا سرطان دستگاه تناسلی دارند.دانش پزشک در مورد طیف وسیعی از انواع رایج آناتومی دستگاه تناسلی مردانه و دامنه درماتوزهای التهابی و ضایعات غیر التهابی دستگاه تناسلی مردانه کلید مدیریت مؤثر بیماری است.مردانی که ختنه نشده اند بیشتر در خطر ابتلا به بیماری‌های تناسلی هستند.فیموز پاتولوژیک بیشتر توسط لیکن اسکلروزوس ایجاد می‌شود.درماتیت تحریکی شایع‌ترین بیماری پوستی ناحیه تناسلی است.کورتیکواستروئیدهای موضعی پایه اصلی درمان اکثر درماتوزهای تناسلی هستند.عفونت‌های اکتسابی غیر جنسی شامل عفونت‌های باکتریایی پیوژنیک (مانند زرد زخم)، کاندیدیازیس، اریتراسما، کچلی و گال است.بیماری‌های مقاربتی مهم پوست تناسلی شامل زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، سیفلیس و گال است. آلودگی به شپش شرمگاهی در حال کمتر شدن است.بیماری‌های رایج آلت تناسلی مردان

بسیاری از اختلالات مختلف می‌توانند آلت تناسلی شما را تحت تاثیر قرار دهند که شامل موارد زیر هستند:

مشکلات در نعوظترشحات زرد یا سبزدرد هنگام ادرار کردنخونریزی هنگام ادرار کردنآلت تناسلی با درد، خارش و بدبوبثورات دردناک و خارش دارتاول، زگیل یا برجستگی‌های کوچک قرمز بیضه یا آلتزخم بدون درد در بدنه آلتدرد هنگام نعوظتورم نوک آلتدرد هنگام رابطه جنسی

برخی از مشکلات می‌تواند ناشی از عفونت‌های مقاربتی (STIs) باشد. زگیل تناسلی در مردان و زنان یکی از شایع‌ترین عفونت‌های مقاربتی است که به راحتی و با اولین رابطه جنسی انتقال می‌یابد. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌های مقاربتی علائمی ندارند، بنابراین اگر فکر می‌کنید که مبتلا به STI هستید، هرچه زودتر آزمایش دهید تا زودتر درمان را شروع کنید.

بیماری‌های مقاربتی STD

STD اصطلاحی برای بیماری‌های مقاربتی و مخفف (Sexually transmitted diseases) است که از طریق رابطه جنسی محافظت نشده از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. برقراری هر یک از روابط جنسی واژینال، مقعدی و دهانی می‌تواند باعث انتقال اینگونه بیماری‌های مقاربتی شود. البته گاهی اوقات این بیماری‌ها می‌توانند از طریق سایر تماس‌های فیزیکی هم گسترش یابند. زیرا برخی از بیماری‌های مقاربتی مانند تبخال و ویروس HPV که عامل ایجاد زگیل تناسلی در زنان و مردان است، از طریق تماس پوست به پوست هم انتقال می‌‌یابند.

بیماریهای مقاربتیبیماری‌های پوستی آلت تناسلی

ناهنجاری‌های مختلف می‌تواند بر روی پوست آلت تناسلی تاثیر بگذارد. برخی از آنها اختلالات پوستی در سراسر بدن هستند که بر آلت تناسلی و همچنین سایر قسمت‌های پوست تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال می توان به پسوریازیس ، لیکن پلان و درماتیت سبورئیک اشاره کرد. برخی از آنها فقط آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهند یا قبل از اینکه بر سایر نواحی تأثیر بگذارند، آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. پوست آلت تناسلی نیز می‌تواند تحت تاثیر سرطان قرار گیرد.

بیماری‌های رایج ناحیه تناسلی مردان - فارسیرو

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد